Rose Marie Kennedy. Tak se jmenovala celým jménem sestra Josepha Patricka a Johna Fitzgeralda Kennedyho, který to dotáhl až na prezidenta spojených států. Rosemary, jak se jí říkalo, byla jiná. Disciplinované chování jí bylo na hony vzdálené. Za zdmi jejich sídla se nesčetněkrát řešilo, jak přivést dívenku z vysoce postavené rodiny na správnou cestu, až zvolili to nejhorší možné řešení. Lobotomii.
Rosemary Kennedy se narodila v roce 1918. Na rozdíl od svých bratrů byla pomalejší. Učit se jí šlo jen ztěžka. Průbojná také příliš nebyla. Zřejmě nízké sebevědomí začala brzy dohánět. Rodinu následně začaly ohrožovat skandály nejrůznějšího typu.
Jelikož si s ní nevěděli rady, poslali jí po patnáctých narozeninách do Elmhurstu, rezidenční čtvrti hlavního města státu Rhode Island. Na starost ji měly dvě jeptišky, které se z Rosemary snažily udělat lepšího člověka. To se jim ale moc nepodařilo. V zásadě za to mohla jedna jediná věc. Rosemariino IQ bylo pouhých 70. Mentálně odpovídala devítileté až dvanáctileté holčičce.
Nízká inteligence společně s vysokými nároky rodičů udělalo své. Rosemary trpěla náhlými výbuchy vzteku, které střídal nepřetržitý smích. Vzhledem k věku jí ovlivňovaly i rozbouřené hormony, pod jejichž vlivem se pak Rose nechovala příliš ctnostně.
Elmhurstský konvent jí nebyl dost dobrý a tak utíkala, kdy mohla. Puritánská rodina obklopena nejvlivnějšími politiky pěnila vzteky. Zatímco na večírcích se smetánkou ji považovali za roztomilou holčičku, ona v duchu tiše trpěla, stejně jako její rodiče.
Otec pracoval jako velvyslanec USA ve Velké Británii a taková faux paux už si nemohl dovolit. Společně s manželkou přistoupili k tomu nejradikálnějšímu řešení. Hlavní roli v tom tehdy sehrál doktor Walter Freeman, který v té době prováděl lobotomie. Lidé ho milovali i nenáviděli.
Při prováděném zákroku měla prý Rosemary zpívat Bůh ochraňuj Ameriku. Po provedeném zákroku byla odsouzená žít doživotně v ústavu. Rodině se hrůzný čin utajit nepovedlo. Na jejich obranu tvrdili, že Rosemary byla přeci retardovaná již předtím.