Úspěch nepřichází ze dne na den. Někdy je potřeba se k němu skutečně tvrdě probojovat. Své by o tom mohly vyprávět i mnohé celosvětově známé osobnosti, které se dnes těší ze svých prosperujících společností. Kteří velikáni dostali padáka a museli si projít trnitou cestu k úspěchu?
Velké plány a vizionářské myšlenky mnoho lidí není schopno přijmout, a proto jejich autoři mívají někdy problém se na pracovním trhu prosadit. Naštěstí ale mnozí úspěšní lidé svůj sen nevzdali a věnovali se dál své práci, která byla po čase oceněna.
Fotogalerie
Walt Disney
Americký multimilionář a jeden z nejvýznamnějších lidí světové kinematografie a animace, Walt Disney, dostal v roce 1919 padáka od editora novin Kansas City Star, protože údajně nebyl dostatečně kreativní a neměl dobrou představivost. Disney později začal pracovat jako animátor a založil společnost, která má na kontě desítky celosvětově úspěšných animovaných snímků i filmů.
Společnost Walt Disney je dnes největším hráčem na filmovém poli, vlastní zábavní parky po celém světě a autorská práva k desítkám filmů. Vše to ale začalo pořádným vyhazovem pro mladého Walta.
Steve Jobs
Technologický vizionář a magnát Steve Jobs je asi nejzářnějším příkladem toho, že neúspěch by vás nikdy neměl odradit od práce a splnění svého snu. Jobs během svého života zažil mnoho neúspěchů – vyhodili ho ze školy, jeho společnost málem zbankrotovala a kvůli finančním neúspěchům dostal padáka ze své vlastní firmy. Přesto stál u zrodu celosvětově známých společností jako Pixar, NeXT a samozřejmě Apple. Jeho práce a vývoj, kterým nasměroval právě společnost Apple je mnohými považována za vizionářskou.
Anna Wintour
Jedna z nejvýznamnějších žen ve světě módy, jejíž kritický názor i pohled děsí mnohé návrháře a designéry, neměla cestu k úspěchu jednoduchou. Šéfredaktorka americké verze módního časopisu Vogue Anna Wintour dostala kdysi výpověď z jiného magazínu zaměřeného na životní styl a módu. Když totiž pracovala pro časopis Harper’s Bazaar na pozici editorky, nebylo vedení spokojeno s její prací a Wintour musela po devíti měsících odejít z redakce.
„Myslím si, že každý musí alespoň jednou v životě dostat padáka. Protože to člověka donutí se zamyslet a podívat se na sebe. Je to taková zpětná vazba. Ideál prostě neexistuje,“ uvedla Wintour.
Stephen King
Známý spisovatel a tvůrce celosvětově proslulých hororů měl ze začátku velký problém dostat svoji tvorbu do knihkupectví. Když totiž v sedmdesátých letech minulého století dopsal svůj první román Carrie, všech 30 vydavatelů, kterým ho poslal, mu odpovědělo, že knihu nevydají.
V té době žil v obytném přívěsu a přivydělával si jako pracovník benzinové pumpy, jeho žena tehdy pracovala v restauraci rychlého občerstvení. Od té doby ale uběhlo mnoho času a King vydal více než 50 románů a stal se jedním z nejprodávanějších autorů současnosti.
Soichiro Honda
Pokud by výrobce aut Toyota Motor Corporation přijal před mnoha lety muže jménem Soichiro Honda na pozici inženýra, o kterou se ucházel, pak by nejspíš nikdy nevznikl konglomerát Honda, který se zaměřuje na výrobu aut a motocyklů. Když totiž Honda nedostal pozici inženýra, nějakou dobu zůstal bez práce a věnoval se výrobě skútrů. Později si otevřel vlastní firmu a díky svému technickému a marketingovému talentu vytvořil nadnárodní společnost.
PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE na známé osobnosti, které si ze začátku prošly neúspěchem.