Domácí mazlíčci – to nejsou jenom zdroje radosti či parťáci pro osamělé duše. Ale i soukromí doktoři, kteří nemluví, ale vnímají. Podívejte se, jak mohou pomoct vychovat děti k návykům. A utužit zdraví nás všech.
1. Hecují ke cvičení
Kdyby psi uměli mluvit, několikrát denně by nás jistě hecovali slovy „zvedni šunky a mazej se mnou protáhnout končetiny!“. U zdomácnělých tvorů je volný pohyb po venku jedním z nejvýraznějších projevů svobody. A pokud nějakého mazlíčka máte, aktivnímu odpočinku se nevyhnete.
Ať chcete, nebo ne, i pes nebo kočka mají své základní potřeby, které musí… ven. To je skvělá záminka udělat něco pro sebe. Tito mazlíčci jsou perfektními parťáky pro pěší turistiku i zdolávání náročnějšího terénu. Výšlapy do strmých svahů pro ně budou dobrodružstvím. A pro vás ozdravným balzámem na srdce.
2. Umí nám porozumět
Po desítky let pomáhají domácí mazlíčci léčit bipolární poruchu, depresi, obsedantně kompulzivní poruchu, úzkosti a posttraumatické stresové poruchy. V jejich přítomnosti se zklidníme, a to jak po stránce emoční, tak myšlenkové. Naši čtyřnozí kamarádi nám dodávají pocit bezpečí i psychické pohodlí.
3. Pomáhají budovat imunitu u dětí
Vysvětlení dává smysl. S domácím mazlíčkem se dětem bude chtít ven o mnoho víc než bez něj. Začnou se častěji zdržovat venku, čímž načerpají dostatek vitaminu D ze slunečního záření. Dováděním s mazlíčkem spálí kalorie a posílí svalovou hmotu už v raném dětství. Běháním po venku postupně zesílí i jejich imunita.
4. Zvětšují význam hygieny
Mazlíček v domě znamená více úklidu – a to je skvělá zpráva. Naučí to nejen vás, ale i vaše děti úzkostlivě dbát o hygienu. Tím si ratolesti přirozeně vypěstují návyk, jehož absence bývá třecí plochou pro konflikty v období puberty. Dítě si ohlídá čistotu v pokoji. I tu svou.