Na kvalitu vlasů má vliv několik faktorů. Tím nejzásadnějším je genetika. Vlastníte desítky přípravků od kadeřníka, ale stejně nemáte tak kvalitní vlasy jako kamarádka, která nepoužívá ani kondicionér? Tak to je přesně genetická predispozice, s níž je potřeba se smířit. Nezoufejte, jsou zde i další postupy a rady, které si v dnešním článku společně představíme.
Vitamíny na vlasy
Co umí podpořit kvalitu vlasů jsou vitamíny na vlasy. Ke vhodným produktům a stylingu můžete zvolit například Vitallio Hairboost s 19 aktivními vitamíny a antioxidanty. Vitallio Hairboost podporuje růst vlasů, zabraňuje vypadávání a krepatění. Dalšími faktory ovlivňující kvalitu vlasů jsou také spánek, pitný režim, strava bohatá na bílkoviny a omezení stresu.
Jak vlasy správně mýt?
Prvním krokem je samotné namáčení. Díky tomu předejdete nerovnoměrnému rozprostření vlasových přípravků. Až jsou vlasy důkladně mokré, naneseme šampon nejdříve do dlaně, kde jej důkladně promneme. Poté šampon naneseme na vlasy, ale hlavně na pokožku hlavy. Precizně promasírujeme a přebytečnou pěnu stáhneme do délek. Pokud šampon nepění, přidáváme vodu, ne šampon. Důkladně opláchneme, až o sebe vlasy vržou. Protože první mytí vlasovou folikulu otevírá a druhé mytí ji čistí od nečistot, je proto vždy nutné mýt vlasy 2x po sobě.
Extra péče pro zdravé a vyživené vlasy
Vlasy a vlasovou pokožku je dobré zkonzultovat s kadeřníkem. Ten provede diagnostiku a zjistí, co je pro vlasy vhodné. Vlnité vlasy například ocení masku. Věděli jste ale, že maska na vlasy se používá mezi šamponem a kondicionérem? Maska vlasy totiž vyživuje, ale neuzavírá. Proto je výhodné ji použít do vlasů, které stále absorbují živiny a jejich folikula je otevřená. Do ručníkem vyždímaných vlasů naneseme masku na vlasy a necháme působit požadovanou dobu. Poté důkladně opláchneme, znovu vyždímáme do ručníku a naneseme kondicionér.
Je nutné používat kondicionér?
Pro někoho zbytečný krok, ale opak je pravdou. Použití šamponu v kombinaci s teplou vodou vlasové vlákno otevírá a čistí. Kondicionér jej zase bezpečně uzavírá a chrání před poškozením. Po aplikaci šamponu z vlasů pomocí ručníku vyždímáme přebytečnou vodu, aby kondicionér zbytečně neředila. Kondicionér naneseme do délek a hřebenem jemně rozčešeme až k pokožce hlavy. Poté důkladně opláchneme klidně i vlažnou vodou.
Fénování vlasů
Mylně se uvádí, že fén není potřeba a vlasy jen vysušuje. Další mýtus, jenž je potřeba vymýtit. Pokud si nechcete fénovat celé vlasy, dbejte alespoň na pokožku hlavy. Ta by měla být po mytí co nejdříve suchá, aby nedošlo k tvorbě plísní a rozmnožování mikroorganismů. Těm je totiž ve vlhkém prostředí dobře.