Close search

Nemáte dostatečné vzdělání pro vysněnou práci? Poradíme, co napsat do životopisu

Pixabay Zdroj: Pixabay

Nemáte dostatečné vzdělání, přesto byste chtěli zajímavou a dobře ohodnocenou práci? Máte několik možností, jak toho dosáhnout. Pokud budete na svém rozvoji pracovat a šikovně to zdůrazníte v životopisu, potenciální zaměstnavatel to uvidí a vám výrazně vzrostou šance!

Život nejde naplánovat do detailu. Přes veškerou snahu se stává, že někdy přijdou neočekávané situace, které vše změní. A vy se jim musíte přizpůsobit. Mít dobré zaměstnání je ale snem mnoha lidí. Jak k němu tedy přijít, když se nemůžete v životopisu pyšnit titulem z Harvardu?

Lepší praxe

Pokud je vaše pracovní praxe mnohem výraznější než vzdělání, vždy začínejte v životopisu touto informací. Personalisté mají často jen pár sekund na to, aby ohodnotili vaši způsobilost práci vykonávat. Takže pokud jste nedostatek vzdělání vykompenzovali zkušenostmi, hned to ve svém životopisu uveďte.

Motivace

Pokud vaše vzdělání zcela neodpovídá požadavkům firem, u kterých se chcete ucházet o práci, vždy se ujistěte, že ve svém životopisu personalistovi velmi dobře vysvětlíte vaši motivaci pracovat pro danou společnost a směr, kterým chcete, aby se vaše profesní kariéra ubírala. Zaujměte personalistu vaším vývojem a snahou na sobě neustále pracovat.

Kurzy

Mnozí zaměstnavatelé dnes považují kurzy za jistý ekvivalent vzdělání. Pokud je v popisu pracovní pozice požadavek na vysokoškolské vzdělání a vy ho nemůžete uvést, napište do svého životopisu kurzy, které byly změřeny na danou oblast. Všechny informace, které v životopisu uvádíte, musejí být samozřejmě pravdivé. Takže daný kurz byste v danou chvíli měli mít již za sebou nebo ho dokončovat. Případně se na něj alespoň zrovna hlásit.

Pište a pište

Pokud vás pracovní pozice skutečně zaujala a víte, že byste firmě mohli nabídnout mnoho zajímavých kvalit, odhoďte stud a na inzerát stejně odpovězte. I když nebudete mít požadované vzdělání. Personalista i budoucí zaměstnavatel mohou ocenit jiné kvality, jako vámi absolvované kurzy nebo právě silnou motivaci. Dobrým způsobem, jak se jim prodat, jsou i tzv. motivační dopisy.

NEDAŘÍ SE VÁM NAJÍT VYSNĚNOU PRÁCI? NEZOUFEJTE A ČTĚTE TENTO ČLÁNEK:

Nejčtenější články