Close search

Od koronaviru po sex v Bílém domě. Největší výzvy amerických prezidentů

Wikimedia Commons/Jackson A. Lanier, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Jackson A. Lanier, CC BY-SA

Člověk v čele nejmocnější země světa je často postaven před nelehké úkoly. Někdy dokonce i takové, které nemají dobré nebo špatné řešení, jen špatné. Ale často si za ty špatné může sám.

Zacvakají uzávěrky fotoaparátů a v chumlu lidí v oblecích se do popředí prodere muž v červené kšiltovce, černé bundě a naškrobené, zářivě bílé košili rozepnuté na několik knoflíků. Zvedne před sebe podezřele malé dlaně a začne národu s lehkostí pro něj příznačnou vykládat, co si myslí o jisté věci. Vlastně ne, co on VÍ o něčem, s čím se v té chvíli trápí celý svět.

Rozumí vlastně všemu...

Můj strýc byl skvělý člověk. Učil na MIT. Byl to velký super génius, Dr. John Trump. Mám tyto věci rád, opravdu jim rozumím. Lidé jsou překvapení, že tomu rozumím. Každý z těch doktorů se ptá: Jak to, že o tom víte tak moc? Možná, že mám přirozené schopnosti. Možná jsem měl dělat tohle místo prezidentování,“ chlubí se Donald Trump v průběhu návštěvy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí tím, jak zaskočil místní virology svými znalostmi problematiky.

Neverbální střelec

Ruce má před sebou v gestu, o kterém odborníci říkají, že je submisivní. „Ukazuje, že nemá žádné zbraně. Když ho však použije Trump, obvykle je to proto, že nezná odpověď a střílí od boku. Sleduje reakce a pokud má pocit, že míří správně, pokračuje dál. Lidé často mávají rukama ve vzduchu jako znamením poctivosti, ale mnohdy je to úplný opak,“ vysvětluje pro britský magazín GQ Trumpovo chování expert na řeč těla Robert Phipps.

V pořadí 45. americký prezident není kvůli koronaviru v jednoduché pozici, to se musí uznat. Nebylo by ale překvapením, kdyby z toho nakonec vyšel vítězně i přes zmatené a pomalé reakce na pandemii. A prodloužil si mandát o další období. Dosud ustál všechno, i velké skandály, ať už šlo o obvinění ze sexuálního obtěžování, krácení daní, podezření na volební podvody, budování zdi na hranicích s Mexikem...

Je to typ člověka, který pokud mluví, má pravdu. A jeho voliče patrně nezajímá, jestli tomu tak je doopravdy, nebo co se stane, když domluví.

Jaké byly největší výzvy jeho předchůdců? Podívejte se do GALERIE:

Zdroj: gq-magazine.co.uk

Nejčtenější články