Navázat nezávaznou konverzaci klasickým otřepaným klišé v podobě otázky „A jak se vám dnes vede?“ nebo (jen to ne) rozprávkou o počasí zvládne i tetička z Horní Dolní. Zahájíte konverzaci? Ano. Zaujmete protějšek? Určitě ne. Zkuste to jinak.
Fantazii se meze nekladou. Jasně, to už jste někdy slyšeli a přečetli si na každém druhém (de)motivačním webu. Podle Michaela Thomsona, který se zabývá networkingem neuvěřitelných 17 let, je základním pravidlem neunudit protějšek. Neformální konverzaci můžete začít například pochválením outfitu nebo jinou podobnou lichotkou, která nebude znít jako oplzlá osmdesátková fráze z filmů pro dospělé.
Fotogalerie
Nezačít otázkou
Při pokusu o zahájení konverzace nebuďte příliš hrr. Lidé se cítí nekomfortně, pokud se na ně vychrlí zbytečné množství otázek. Můžete začít následovně: "Omlouvám se, že ruším, ale dělám si pro sebe takový menší výzkum. Jakou knihu by si měl podle vás přečíst každý člověk na světě?" Můžete se tímto způsobem zeptat prakticky na cokoliv: oblíbený citát, oblíbené motto, nejlepší kavárna v daném městě... a podobně.
Rozsuďte nás
Víte, jak zajímavým způsobem vtáhnete kohokoliv do konverzace a zároveň šikovnou oklikou získáte názor druhého na otázku, která vás zajímá? Zkuste začít následovně: „S mým kamarádem celý den řešíme problematiku xy, co myslíte vy?" I v tomto případě je dobré nastínit problematiku "palčivého problému", které řešíte. A na co konkrétně se zeptat? Zde je pár témat, která mohou posloužit jako odrazový můstek:
Myslíte si, že se lidé mohou změnit?
Fungují podle vás motivační citáty, nebo je to úplná blbost?
Myslíte si, že sociální sítě škodí mentálnímu zdraví?
Dokáží knihy měnit život?
POKRAČUJTE DÁLE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII, KDE CELESTE HEADLEE, ÚSPĚŠNÁ NOVINÁŘKA A ZPĚVAČKA, VYVRACÍ NĚKTERÉ ZNÁMÉ KONVERZAČNÍ MÝTY:
Fotogalerie