Excentrický miliardář Elon Musk v posledních letech podstatně hýbe světem technologií. Svými šílenými nápady však dokáže zvednout ze židle i ty, kteří se technologiím brání zuby nehty. Přestože je jeho jméno spojováno především s elektrickými automobily Tesla, Elon Musk stojí i za mnoha dalšími projekty. Zdaleka neprodává jen elektroauta.
Fotogalerie
Autoponorka jako z Jamese Bonda
Přestože mají technické problémy i samotné elektromobily Tesla a automobilka si nevede dobře ani ekonomicky, Elon Musk směle pokračuje dál. Nedávno přišel s návrhem podvodního vozu, který je inspirovaný bondovkou ze sedmdesátých let.
Obojživelné auto by podle Muska mohlo být trochu rozptýlení, které má překonat všechny technické, produkční, logistické i ekonomické problémy automobilky.
Hyperloop a kolonizace Marsu
Autoponorka je opravdu nejspíš pouze vedlejším projektem muže, který své největší plány spojuje s kolonizací Marsu. Jeho společnost SpaceX mu k tomu má pomoci, ale také společnost Boring Company nebo projekt podzemní dopravní kabiny Hyperloop. Ta by se dle odvážného podnikatele měla pohybovat nadzvukovou rychlostí. V testech zatím dosáhla rychlosti 300 km/h, ale i to je na současné poměry dost.
Přestože jeho společnost Boring Company zatím vrtá tunely pod Los Angeles, Musk počítá s tím, že by se Hyperloop v budoucnosti uplatnil i na kolonizovaném Marsu. To potvrdil také na konferenci International Space Station Research and Development, kde prohlásil: „Být dobrý ve vrtání tunelů se bude hodit i na Marsu.“
Ať je to blázen nebo génius, jistě je Elon Musk člověk, který na svět pohlíží jinak než většina ostatních lidí. Svědčí o tom nejenom portfolio jeho projektů a produktů, ale třeba i reklamních předmětů. Když se vyprodaly kšiltovky s logem Boring Company, jako reklamní předmět prodával Musk plamenomety. Prodal jich na dvacet tisíc a vydělal na nich asi 10 miliónů dolarů (200 miliónů korun).
Co všechno najdete v portfoliu Elona Muska? Některé jeho projekty odhaluje FOTOGALERIE.